Przygotowujemy stację Szrenica Ski Arenę do sezonu zimowego. Trwają obowiązkowe przeglądy techniczne kolei i wyciągów. Modernizujemy stacje pomp przy stacji pośredniej i na Hali Szrenickiej, które zasilają system sztucznego naśnieżania.

Wydajność armatek i lanc wytwarzających śnieg na nartostradzie „Puchatek” w nadchodzącym sezonie wzrośnie o 80 procent. Przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli znacznie szybciej przygotować tę jedną z najpopularniejszych nartostrad w naszym kompleksie oraz łącznik prowadzący do trasy „Śnieżynka”.

– Dotychczas mogliśmy śnieżyć „Puchatka” wyłącznie z dolnej przepompowni, która podaje 100 m3 wody na godzinę. Po modernizacji będziemy mogli podawać tam dodatkowe 80 m3 wody na godzinę z przepompowni przy stacji pośredniej — wyjaśnia Robert Mazurkiewicz, kierownik ds. technicznych w spółce Sudety Lift.

Przed zimą dotrą do nas nowe armatki śnieżne, które ustawimy na „Puchatku”.

– Stare urządzenia zezłomowaliśmy i kupiliśmy osiem dużych, nowoczesnych i bardzo wydajnych armatek. Zagęszczamy również system lanc śnieżących, w sumie na trasie będzie ich 32 – dodaje Robert Mazurkiewicz.

Modernizacja przepompowni na Hali Szrenickiej pozwoli na wydajniejsze naśnieżanie „Śnieżynki”.

Podczas przeglądów technicznym musimy prześwietlać m.in.: liny, sworznie, wszystkie części spawane i skręcane, konstrukcje krzesełek, koła napędowe oraz wiele innych elementów. Specjaliści z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej skontrolowali je pod kątem niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń.

Nasz ośrodek zacznie sezon zimowy przed świętami Bożego Narodzenia.