Szlaki turystyczne w Karkonoszach mają ponad 332 km długości. Spotkacie pięć kolorów ich oznaczeń. Każdy z nich oznacza nieco odmienny charakter trasy.

🟥 SZLAK CZERWONY jest najważniejszy. W Karkonoszach oznakowano tym kolorem Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Ma on ok. 440 kilometrów. Szacowany czas przejścia wynosi 130 godzin. Droga zaczyna się w Świeradowie-Zdroju, przebiega przez Halę Szrenicką, rejon Szrenicy, Łabski Szczyt i dalej grzbietem na Śnieżkę. Trasa kończy się w Prudniku.
🟦 SZLAK NIEBIESKI jest drugi pod względem ważności, ale nie jest szlakiem głównym. W Szklarskiej Porębie tym kolorem jest oznaczony szlak do schroniska Pod Łabskim Szczytem.
🟩 SZLAK ZIELONY to najczęściej trasa wiodąca do charakterystycznych miejsc. Z górnej stacji kolei linowej na Szrenicy można nim pomaszerować w kierunku Łabskiego Kotła i Śnieżnych Stawków w Śnieżnych Kotłach.
🟨 SZLAK ŻÓŁTY jest zwykle dojściem łącznikowym.
⬛️ SZLAK CZARNY najczęściej charakteryzuje się najkrótszym dojściem. W górach oznacza to strome podejście, np. z górnej stacji kolei linowej na Szrenicę do schroniska na Szrenicy.

Schemat szlaków w rejonie stacji Szrenica Ski Arena znajdziecie TUTAJ.