Warunki na trasach w kompleksie Szrenica Ski Arena nie pozwalają dziś sądzić, że będą to narciarskie święta. Na ponad 2,5-kilometrowym odcinku nartostrady Lolobrygida nie ma praktycznie śniegu. Podobne wytopy uniemożliwiają zjazdy trasą Śnieżynka.

Planowaliśmy uruchomienie na święta narciarskiej kolei Karkonosz Express, jednak w takich warunkach będzie to niemożliwe. Prognozy meteo na najbliższe dni też nie są sprzyjające. Śnieg ma padać w wyższych partiach Karkonoszy, ale niżej będą utrzymywały się dodatnie temperatury i należy spodziewać się raczej śniegu z deszczem. Taka pogoda uniemożliwia włączenie systemu sztucznego dośnieżania.

Cały czas pracujemy przy przeglądach technicznych kolei linowej na Szrenicę. W tym roku przechodzi ona szczególnie skomplikowany, kosztowny i pracochłonny PRZEGLĄD SPECJALNY. Jesteśmy w stałym kontakcie z urzędem nadzorującym te prace. Wspólnie z Transportowym Dozorem Technicznym staramy się rozwiązać wszystkie problemy. Niestety otrzymaliśmy informację, że odbiór techniczny kolei nie będzie możliwy przed świętami.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i podkreślamy, że jak najszybsze otwarcie kolei i tras narciarskich leży w interesie naszej stacji.